[Zestawienie aktualne na 13.01.2011 r.]

Słowo wstępu

Wielu polskich internautów jest zmuszonych do korzystania z Neostrady (brak konkurencji itp.),  gdyby to była sama Neostrada to pół biedy. Niestety, jesteśmy dodatkowo i na siłę "uszczęśliwiani" abonamentem telefonicznym. Chcemy płacić mało – jakie w takim razie mamy możliwości?

I. WARIANT

Możemy wybrać standardowy abonament – Plan DoMowy 60, gdzie za 50,41 zł brutto mamy do dyspozycji pakiet 60 minut lub 120 minut poza godzinami szczytu. Czyli typowe rozwiązanie dla większości z nas. (Jest jeszcze co prawda Plan przyjazny za 18,45 zł brutto z pakietem 30 minut, ale dostępny tylko dla osób w trudnej sytuacji finansowej. "Plan przyjazny to oferta skierowana do osób znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej i otrzymujących świadczenia finansowe z ośrodków pomocy społecznej (musi to być świadczenie pieniężne w formie zasiłku stałego"). Podsumowując i pomijając plan przyjazny. Drogo i nic specjalnego. Ten wariant odradzam.

II. WARIANT

Możemy wybrąć ofertę abonamentu telefonicznego innej firmy świadczącej swoje usługi na łączach TP. To zdanie jest bardzo ważne. Wszelkie inne rozwiązania (tzn. pseudo telefon stacjonarny jak: Stacjonarny Play Domowy czy Nowa Era Domowa nie urządzają nas i nie zwalniają z płacenia 29 zł brutto za utrzymanie łącza). Jeżeli znajdziemy ciekawą ofertę telefonu stacjonarnego musimy się upewnić, że usługa ta jest oferowana na łączach TP. Wtedy spokojnie przenosimy swój aktualny numer telefonu z TP do wybranej firmy. Zdecydowanie polecam. W tym wariancie mamy do wyboru* firmy Orange, Era, Dialog, a TP jest dla porównania.

 

Orange Stacjonarny

Era Linia Domowa

Dialog Telefon stacjonarny TP

Netia Lepszy Telefon 60

TP Plan DoMowy 60
Abonament miesięczny (brutto) 35 zł 35,29 zł 28,23 zł 35,90 zł 50,41 zł
Liczba minut do wykorzystania 75 min (stacjonarne + voip) + 30 min (stacjonarne, voip, orange) 60 min (era, tak tak, stacjonarne) 0 min 60 miut (stacjonarne) 60 minut
Umowy 24 mies. 24 mies. 24 mies. 24 mies. nieokreślony

* jeżeli znacie jakieś inne ciekawe oferty to dopisujcie w komentarzach

 

III. WARIANT

Możemy zrezygnować z telefonu stacjonarnego, ale chcąc korzystać z Neostrady musimy ponosić koszt utrzymania łącza w wysokości: 29 zł brutto. Czyli chcąc mieć sam internet z TP płacimy: cena wybranej opcji Neostrady + 29 zł brutto. Ten wariant również odradzam.

 

Ciekawostka

Jeżeli bardzo nie lubimy TP : ) albo po prostu znaleźliśmy ciekawszę ofertę to możemy mieć taką konfigurację:

  • Internet innej firmy na łączach TP + telefon stacjonarny innej firmy na łączach TP
  • Internet innej firmy na łączach TP + telefon stacjonarny TP
  • Neostrada + telefon stacjonarny innej firmy na łączach TP

Artykuł nieaktualny – aktualne zestawienie dostępne tutaj.

4 odpowiedzi na „Porównanie cen abonamentu dla telefonii stacjonarnej w 2011 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>